Logo and Ticker
CHISINAU 18/05/2025 22:56
spot_imgspot_img

Renergy.md: Un an de activitate ca prima sursă informativă de energie verde din Moldova

Lansat în pe 7 August 2023, platforma Renergy.md a fost creat pentru a răspunde nevoii tot mai mari de informație de calitate în domeniul energiei regenerabile. Platforma noastră a fost dezvoltată cu scopul de a centraliza și distribui știri relevante, analize și actualizări din sectorul energiei verzi, având ca misiune să informeze și să educa publicul despre importanța și inovațiile din acest domeniu esențial pentru viitorul nostru.

Ce ne diferențiază? Claritatea și accesibilitatea informațiilor noastre sunt priorități esențiale. Ne străduim să prezentăm știrile într-un mod prietenos și ușor de înțeles, astfel încât cititorii să poată absorbi rapid și eficient esența fiecărei informații. Fiecare articol este conceput să fie citit dintr-o singură respirație, oferind date esențiale fără a fi nevoie de explicații suplimentare.

În plus, Renergy.md nu este doar o sursă de știri, ci și un ghid valoros pentru toți cei interesați de energiile regenerabile. Indiferent dacă este vorba de cele mai recente dezvoltări în tehnologii verzi, de tendințele pieței sau de proiecte din Moldova și din întreaga lume, suntem aici pentru a aduce cele mai importante informații direct la cititorii noștri.

În contextul dezvoltării rapide a sectorului energiei regenerabile în ultimii ani, s-a dovedit esențială lansarea unei platforme unice care să centralizeze informațiile și să ofere o sursă comună pentru toate aspectele legate de energie verde. Renergy.md își propune să fie acel punct de întâlnire, reunind toate informațiile într-un singur loc, atât la nivel național cât și internațional. Acest lucru permite utilizatorilor să acceseze rapid și eficient datele necesare.

De exemplu, în iulie 2024, Renergy.md a înregistrat un număr record de 300,633 accesări. Acest rezultat este reflectarea angajamentului nostru de a oferi conținut de calitate și de a fi mereu la curent cu ultimele noutăți în domeniul energiei verzi. Alte luni de succes au fost aprilie 2024, cu 293,482 accesări, și decembrie 2023, cu 219,876 accesări. Celelate luni au fost accesate ușor sub cifra de 210 mii. În medie, portalul nostru atrage peste 7,000 de utilizatori zilnici, confirmând astfel statutul nostru de principală sursă de informație în acest sector esențial pentru viitorul sustenabil al Moldovei.

RENERGY

Suntem deosebit de recunoscători și partenerilor noștri care ne susțin și ne acordă încredere în această misiune. Sprijinul lor ne permite să continuăm să oferim informații de înaltă calitate și să promovăm soluții inovatoare în domeniul energiei regenerabile.

RENERGY

Ne mândrim cu faptul că am devenit repede un punct de referință în acest domeniu și suntem dedicați să continuăm să oferim informații precise și utile pentru toți cei interesați de viitorul energiei verzi. Vă mulțumim că sunteți alături de noi în această călătorie spre un viitor mai sustenabil și mai informat!

RENERGY
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

ȘTIRI RECENTE

Prânzul a prins rețeaua în echilibru: România a dat baza, Ucraina a sprijinit vârful

La prânz, sistemul electroenergetic al Republicii Moldova a funcționat stabil, cu acoperirea necesarului de...

Moldelectrica a anulat licitația pentru energia pierderilor din rețeaua de transport 

Moldelectrica, operatorul de transport al energiei electrice, anunță anularea licitației inițiate pe 30 septembrie...

ULTIMA ORĂ | Moldelectrica: Doi candidați admiși la interviu pentru funcția de director general — Sergiu Carmanschi și Octavian Ciobîrca

ULTIMA ORĂ | Moldelectrica anunță lista scurtă pentru funcția de director general: Sergiu Carmanschi...

Cum se calculează performanța energetică a clădirilor în Moldova

Ministerul Energiei anunță aprobarea și publicarea Metodologiei de calcul a performanței energetice a clădirilor....

SIMILARE

ULTIMA ORĂ | Moldelectrica: Doi candidați admiși la interviu pentru funcția de director general — Sergiu Carmanschi și Octavian Ciobîrca

ULTIMA ORĂ | Moldelectrica anunță lista scurtă pentru funcția de director general: Sergiu Carmanschi...

Cum se calculează performanța energetică a clădirilor în Moldova

Ministerul Energiei anunță aprobarea și publicarea Metodologiei de calcul a performanței energetice a clădirilor....

Red Electrica semnalează riscuri din variații de tensiune în Spania

Red Eléctrica de España (REE) a notificat autoritatea de reglementare că în ultimele două...

Forum APC: Reorganizare și bani FEERM pentru renovarea blocurilor

Ieri, 9 octombrie 2025, la Chișinău, Forumul Asociațiilor de Locatari a adunat peste 170...

La Bălți funcționează primul atelier fotovoltaic din Moldova, care îi învață pe elevi să monteze corect panourile solare

La Școala Profesională nr. 4 din Bălți s-a inaugurat un atelier fotovoltaic complet funcțional,...

Ministerul Energiei inițiază legea ecodesign: se transpune ESPR și se introduce pașaportul digital al produselor

Ministerul Energiei a deschis etapa de inițiere pentru o lege care va introduce cerințe...

Tranzacționarea garanțiilor de origine și co-garantarea finanțării PPA-urilor, în discuție la a 5-a ediție a Romanian Green PPA

Tranzacționarea garanțiilor de origine și statusul aderării României la AIB (Association of Issuing Bodies)...

ADN gazier, viitor solar: Transautogaz pornește 4 MW fotovoltaic la Strășeni, sub umbrela Moldovagaz

Transautogaz, companie cu experiență pe gaze, a pus în funcțiune prima sa centrală fotovoltaică:...

Ne apropiem de 1 GW pe verde: dacă ținem ritmul, reușim

Moldova intră în weekend cu o veste bună și cu un aer de „deja-vu”...