Friday, March 1, 2024
10 C
Chișinău

VESTAS angajează Business Process Expert în București

spot_imgspot_img

Doriți să participați la proiecte eoliene onshore la scară largă? Sunteți pregătit pentru un rol în care să vă puteți folosi abilitățile deosebite de management de proiect, viziunea comercială și aptitudinile tehnice? Vestas este o companie internațională inovatoare și suntem în căutarea unui manager de proiect calificat, bine informat și motivat care să ni se alăture în călătoria noastră!

Vestas Wind System este lider mondial în industria eoliană, acoperind 5 continente și dezvoltând noi zone geografice în domeniul energiei verzi.

În cadrul Serviciului de asistență operațională globală, suntem responsabili de întreținerea turbinelor noastre eoliene la nivel global, ceea ce necesită cele mai bune cunoștințe și abilități ale unor profesioniști dedicați. Ne propunem să fim unitatea de afaceri cu performanțe nr. 1 în cadrul Vestas și ne propunem să facem din Vestas cel mai bun loc de muncă.

Responsabilități

În calitate de expert în procese de afaceri, veți supraveghea portofoliul de proiecte, asigurând livrarea la timp și în limitele bugetului, respectând în același timp standardele de siguranță și calitate. Atribuțiile dvs. cuprind alocarea eficientă a resurselor, gestionarea abilă a relațiilor cu părțile interesate, cum ar fi clienții, antreprenorii și furnizorii, și îmbunătățirea dezvoltării competențelor echipei. Expertiza dumneavoastră se va extinde la gestionarea riscurilor, supravegherea subcontractanților și documentația meticuloasă, asigurând că raportarea este oportună și profesională.

Coordonați organizarea proiectului, implicând în același timp echipa în îmbunătățirea continuă
Responsabil de comunicarea zilnică și de alinierea cu clientul
Implementați și respectați sistemele de management ale Vesta, inclusiv standardele de management de proiect, HSE și de calitate
Asigură planificarea și controlul eficient al proiectului, precum și efectuarea gestionării riscurilor pentru a minimiza riscurile proiectului
Monitorizați în permanență progresul, bugetul și performanța proiectului
Responsabil de supravegherea activității subcontractanților, de alocarea și utilizarea eficientă a resurselor și de menținerea unei echipe cooperante și eficiente
Să raporteze, să comunice și să escaladeze către directorul de proiect sau către grupul de coordonare, după caz, și să se asigure că se creează și se păstrează o documentație completă a proiectului

Calificări

experiență în inginerie, studii contractuale sau management de proiect
Înțelegere solidă a modelului Stage-Gate
5-8 ani de experiență într-o industrie conexă
Capacități dovedite în domeniul gestionării riscurilor
Perspective comerciale ascuțite
O înțelegere echilibrată atât a aspectelor contractuale, cât și a celor tehnice. Astuțioasă din punct de vedere cultural, cu un respect pentru medii diverse

Competențe

Abilități interpersonale deosebite și capacitatea de a antrena, motiva și dirija oamenii
Conștiință interculturală și abilități de a supraveghea și alinia echipe interculturale
Abilitatea de a gestiona situații sensibile cu o abordare diplomatică
Orientat către client și orientat către soluții
Capacitate solidă de a trece în revistă aspectele financiare ale proiectelor și de a acționa în cazul unor abateri
Spirit deschis și capacitate de a împărtăși și de a colecta informații în cadrul unei echipe
Mentalitate de siguranță și calitate

Ce oferim

Oferim un loc de muncă interesant, cu oportunități semnificative de dezvoltare profesională și personală într-un mediu de lucru inspirat, progresiv, cu performanțe înalte și internațional în sectorul energiei durabile. Apreciem inițiativa, responsabilitatea și creativitatea.

Informații suplimentare

Locație principală: România sau Danemarca.

Candidaturile sunt analizate în permanență, însă vă rugăm să rețineți că ne modificăm sau retragem posturile și ne rezervăm dreptul de a face acest lucru în orice moment, inclusiv înainte de data limită anunțată. Vă rugăm să vă sfătuim să aplicați până la data de 16.01.2024 sau înainte.

AICĂ AICI

Despre Vestas

Vestas este partenerul global al industriei energetice în ceea ce privește soluțiile energetice durabile. Suntem specializați în proiectarea, fabricarea, instalarea și întreținerea turbinelor eoliene, atât pe uscat, cât și în largul mării. În întreaga lume, am instalat mai multă energie eoliană decât oricine altcineva. Ne considerăm pionieri în cadrul industriei, deoarece ne propunem în permanență să proiectăm noi soluții și tehnologii pentru a crea un viitor mai durabil pentru noi toți. Cu peste 145 GW de energie eoliană instalată la nivel mondial și peste 40 de ani de experiență în domeniul energiei eoliene, avem un palmares de neegalat care demonstrează expertiza noastră în domeniu. Cu 29.000 de angajați la nivel global, suntem o echipă diversă, unită de un obiectiv comun: să alimentăm soluția – astăzi, mâine și în viitorul îndepărtat. Vestas promovează o forță de muncă diversă, care cuprinde toate identitățile sociale și este lipsită de orice discriminare. Ne angajăm să creăm și să susținem un mediu care recunoaște și culege experiențe, abilități și perspective diferite. De asemenea, ne propunem să oferim tuturor un acces egal la oportunități. Pentru a afla mai multe despre compania noastră și despre viața la Vestas, vă invităm să vizitați site-ul nostru la www.vestas.com și să ne urmăriți pe canalele noastre de socializare. De asemenea, vă încurajăm să vă alăturați Universului nostru de talente pentru a primi notificări cu privire la posturile noi și relevante.

RECENTE

Reforma energetică și perspectivele coridorului sudic: discuții la reuniunea ministerială din Baku

Extinderea către noi piețe a Coridorului Sudic, care furnizează gaz natural în Europa din...

ANRE a aprobat cerințele pentru unitățile generatoare. Premier Energy Distribution a modificat tarifele pentru serviciile auxiliare

Astăzi, 1 martie 2024, în cadrul ședinței publice, Consiliul de Administrație al Agenției Naționale...

UN NOU PROIECT PILOT DE INCLUDERE A MATERIALELOR EDUCAȚIONALE PRIVIND ENERGIA ȘI MEDIUL ÎN ȘCOLILE DIN REPUBLICA MOLDOVA

Un proiect pilot de includere a unor materiale didactice specifice legate de energia și...